سوغات کرمانشاه (سوغات استان کرمانشاه)

سوغات شیراز (سوغات استان فارس)

سوغات سمنان (سوغات استان سمنان)

سوغات مشهد (سوغات استان خراسان رضوی)

سوغات ارومیه (سوغات استان آذربایجان غربی)

پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
سوغاتی

سوغات شیراز (سوغات استان فارس)

فارس، یکی از زیباترین و حاصلخیزترین استان‌های کشور است. این استان بزرگ محل رشد انواع گیاهان و محصولات کشاورزی مفید است. مهم‌ترین سوغات شیراز، انواع عرقیات گیاهی و آبلیمو است. از دیگر سوغات ‌های شیراز می‌توان به لیمو شیرازی، مسقطی، کلوچه شیرازی، حلوای شیرازی و نان یوخه اشاره کرد.

2 سال قبل
سوغاتی

سوغات سمنان (سوغات استان سمنان)

پسته گل سرسبد، سوغات ایران است؛ سوغاتی که نه تنها ایرانی‌ها بلکه بسیاری اوقات به دست خارجی‌ها هم می‌رسد. یکی از سوغات های مهم استان سمنان، همین پسته لذیذ و معروف است. گردو، انگور و نان‌های سنتی هم از دیگر سوغاتی های سمنان به شمار می‌آیند.

2 سال قبل
فرهنگی

سوغات ارومیه (سوغات استان آذربایجان غربی)

استان آذربایجان غربی، استان بزرگی نیست با این حال طبیعتی غنی و خاکی حاصلخیز دارد. همین موضوع باعث می‌شود که این استان سوغات‌های متنوع و فراوانی داشته باشد. در میان تمام سوغات ‌های آذربایجان غربی، نقل‌های خوشمزه ارومیه از همه معروف‌ترند. نقل ارومیه انواع مختلفی دارد از جمله نقل گل‌محمدی، نقل زعفرانی، نقل بیدمشکی و… . علاوه بر نقل، حلواهای ارومیه هم شناخته شده است.

2 سال قبل
فرهنگی

چرا استفاده از ظروف مسی

انتخاب یک ظرف مناسب برای آشپزی امروزه به یکی از دغدغه های خانم های خانه دار تبدیل شده است و بسیاری از کسب و کارها برای منفعت و گسترش سهم خود در بازار به واردات ظروفی که هنوز بر سر خوب یا بد بودن آنها برای حضور در سبد کالایی خانوار به قطعیت نرسیده ایم مبادرت می ورزند .

6 سال قبل
هنری

انگشتر سوغاتی

همه آيات و اذكاري كه بر روي انگشتر پيامبران از حضرت نوح و سليمان گرفته تا حضرت محمد(ص) و همچنين ائمه اطهار(ع) نقش بسته بود، در اين گزارش آمده است.

6 سال قبل
هنری

صنایع دستی استان ها

دراستان آذربايجان شرقی رشته های گوناگون صنايع دستی وجود دارد. از مهمترين صنايع دستی استان می توان از قالی بافی ياد کرد.

6 سال قبل
فرهنگی

بازارچه پارک لاله ؛ گشت‌و‌‌گذاری خودمانی در قلب فرهنگی پایتخت

در ضلع غربی پارک لاله و کمی بالاتر از موزه‌ی هنر‌های معاصر، بازار‌چه‌ای وجود دارد که روی سر‌در آن نوشته اند: بازار‌چه‌ی خود‌اشتغالی پارک لاله و گذر فرهنگ و هنر. داخل که می‌شوی،‌ غرفه‌های متنوعی بدون هیچ تشریفات خاصی در گوشه‌گوشه‌ی بازارچه جا گرفته‌اند.

6 سال قبل
برگشت به بالا
بزرگترین فروشگاه خرید آنلاین سوغاتی ایران